سوابق اجرایی
آخرین اخبار
تخصیص اعتبار ۴۰۰ میلیارد تومانی برای ساماندهی محله هرندی

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اعتبار ۴۰۰ میلیارد تومانی محله هرندی گفت:‌۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای ساماندهی این محله در تبصره‌های بودجه؛۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای منطقه ۱۲ و ۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیز به معاونت‌های شهرداری اختصاص داده شده است.

به گزارش خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علیرضا دبیر در یکصد و نود و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به سخنان شهردار تهران در خصوص محله هرندی گفت:‌ امروز قرار بود گزارشی درباره اقدامات انجام شده در محله هرندی ارائه شود اما این گزارش و فیلم نمایش داده شده تنها در حد بیان مساله بود و دوستان وارد بحث محتوایی نشدند.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه مشکلات محله هرندی از چندین دهه قبل وجود داشته، تصریح کرد:‌ بیش از۶۰ درصد معتادهای این محله تهرانی نیستند و از شهرستان ها به این مکان مهاجرت کرده‌اند؛ اما راه حل پخش کردن آنها در شهرستان‌ها نیست.

وی اضافه کرد:‌ ما در خاک سفید دو کوچه را جمع کردیم اما مشکل اعتیاد در این منطقه جمع نشد؛ بلکه در کوچه های دیگر و در خانه‌ها پخش شد. ما نباید مشکل را در سطح شهر پخش کنیم بلکه باید آن را به صورت پایه ای درمان کنیم.

علیرضا دبیر پیشنهاد کرد که در چرخه تصمیم سازی و تصمیم گیری مردم محله را دخیل کنند.

وی تاکید کرد:‌ اگر با خانواده‌های ساکن در این محله صحبت کنید متوجه می شوید معتادهایی که در این محلات زندگی می کنند خطرناک نیستند بلکه کسانی که با فروش مواد مخدر از حضور این معتادها نفع می برند خطرناک هستند.

وی از شهرداری تهران خواست به دنبال احیای زندکی در این منطقه باشند و درباره گسترش این معضل در منطقه شش شهرداری نیز هشدار داد و گفت:‌ یکی از راه حل های مشکلات محله هرندی این است که در منطقه ۱۲ یک نفر تصمیم گیر باشد در حالی که با هجمه ای که در آنجا وجود دارد هر روز یک تصمیم جدید در این منطقه گرفته می شود.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اعتبار ۴۰۰ میلیارد تومانی محله...