سوابق اجرایی
آخرین اخبار
سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری خارجی‌ها در یک آزادراه

معاون ساخت آزادراه شرکت ساخت و توسعه زیربناهای کشور از ورود یک میلیارد دلار سرمایه خارجی به ایران در چارچوب ساخت یک پروژه آزادراهی خبر داد.

حسن احمدی نوری در گفت‌وگو با ایسنا تصریح کرد: در چارچوب توافقی که شرکت ساخت با یک سرمایه‌گذار ترک داشته بناست برای ساخت یک آزادراه حدود یک میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی در کشور صورت گیرد.

وی اضافه کرد: آزادراه بزرگ تبریز، مرند و بازرگان که از نظر اهداف زیرساختی کشور به عنوان یکی از اهداف بزرگ به حساب می آید و یک مرز اصلی ایران را به شبکه آزادراهی متصل می‌کند با توجه به مذاکرات صورت گرفته از سوی یک سرمایه‌گذار خارجی جذب منابع اعتباری خواهد داشت و در آینده نزدیک وارد فاز اجرایی می‌شود.

معاون ساخت آزادراه شرکت ساخت و توسعه زیربناهای کشور با بیان اینکه این حجم از سرمایه‌گذاری در یک پروژه زیربنایی برای کشور اهمیت بسیاری خواهد داشت، تصریح کرد: ما امیدواریم در قالب همایش‌هایی که برگزار می‌شود امکان بحث‌های مقدماتی و فراهم کردن شرایط شناخت از ایران برای سرمایه‌گذاران خارجی فراهم شود و ما بتوانیم بخش بیشتری از پروژه‌های عمرانی بزرگ خود را در قالب این همایش‌ها عرضه کنیم.

احمدی نوری افزود: با توجه به رسیدن شبکه آزادراهی کشور از تهران به سمت زنجان و سپس تبریز می‌توان انتظار داشت با نهایی شدن کار ساخت آزادراه تبریز، مرند و بازرگان یکی از مهم‌ترین مرزهای زمینی کشور به خطوط آزادراهی متصل شود و این مساله نحوه دسترسی پایتخت را به استان‌های شمال شرقی راحت کند.

وی ابراز امیدواری کرد که با نهایی شدن طرح سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری در این آزادراه مهم که طولی بیش از 250 کیلومتر دارد سرمایه‌گذاران خارجی به دیگر پروژه‌های مهم آزادراهی کشور نیز ورود کنند و مقدمات را برای رساندن سطح پوشش آزادراهی ایران به استانداردهای جهانی فراهم کنند.

به گزارش ایسنا، در همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حمل و نقل ایران که چند روز قبل در تهران برگزار شد، شرکت ساخت رسما پنج آزادراه مهم خود را برای جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی عرضه کرد که با توجه به ابراز امیدواری احمدی نوری می‌توان در آینده نزدیک انتظار داشت این طرح‌ها با سرمایه‌گذار غیردولتی اجرایی شود.

معاون ساخت آزادراه شرکت ساخت و توسعه زیربناهای کشور از ورود یک میلیارد دلار سرمایه خارجی به...